CVgalego

Guía Oficial de Turismo de Galicia, coordinador de produto en Experiencias del Destino, colaborador do xornal Galicia Confidencial e da emisora Onda Cero. Espazo radiofónico semanal “De viaxe con Guido”. Percorrido formativo e laboral en varios países europeos (Francia, Alemaña, Italia e Reino Unido). Diplomatura en Turismo, Posgrao en Planificación e Máster Internacional en Paisaxes Culturais.

2018 – Actualidade Coordinador de produto en Experiencias del Destino (Lugo) http://www.experienciasdeldestino.com

2015 – Actualidade Guía Oficial de Turismo de Galicia acreditado en idiomas francés, inglés, italiano, galego e castelán http://www.turismo.gal

2013 – Actualidade Colaborador do xornal Galicia Confidencial http://www.galiciaconfidencial.gal

2018 – Actualidade Colaborador da emisora Onda Cero. Espazo radiofónico semanal “De viaxe con Guido” (Lugo) http://www.ondacero.es/emisoras/galicia/lugo/

2017 – 2018 Colaborador da revista do C.B. Breogán (Lugo) http://www.cbbreogan.com

2017 – 2018 Axente de viaxes e guía de turismo en Galicia Infinita (Lugo) http://www.galiciainfinita.com

2015 – 2016 Axente de viaxes e guía de turismo en Viajes Mundo Galaico (Lugo) http://www.viajesmundogalaico.com

2016 Colaborador no Festival Interceltique de Lorient (Bretaña) http://www.festival-interceltique.bzh

2015 Colaborador na organización do concerto de Carlos Núñez nas Chapel Sessions de Netley (Hampshire, Reino Unido) https://chapelsessionsmusic.wordpress.com/

2015 Habilitación como Guía Oficial de Turismo de Galicia. En idiomas francés, inglés, italiano, galego e castelán http://www.turismo.gal

2015 Axente de viaxes en Artnatura Galicia Tours & Guiding Services (Santiago de Compostela) http://www.artnaturagalicia.com

2015 Entrevistador e colaborador en GuitarGodsTV http://www.guitargods.tv

2014 Service Desk Agent (Francés/Italiano/Portugués) en Computer Sciences Corporation (Avilés, Asturias) http://www.csc.com/es

2014 Servizo de Voluntariado Europeo na Maison de l´Europe Bordeaux-Aquitaine http://www.europe-bordeaux.eu

2014 Misión marketing e comunicación internacional en EVEA Tourisme, consultora especializada en desenvolvemento sustentable para o sector turístico. Nantes (Francia)  http://www.evea-tourisme.com

2012-2014 Máster internacional en Paisaxes Culturais, becado polos programas MACLANDS e Erasmus Mundus. Tres semestres de formación nas universidades Jean Monnet (Saint-Étienne), Federico II (Napoli) e Stuttgart  http://www.maclands.fr

2009-2012 Técnico investigador nos Observatorios Turísticos do Centro de Estudos e Investigacións Turísticas (CETUR). Santiago de Compostela  http://www.usc.es/cetur

2009 Guía acompañante no tour enolóxico “Regina Viarum” de Turgalicia na Ribeira Sacra  http://www.reginaviarum.es

2009 Técnico en turismo no proxecto de creación dun xeoportal de promoción turística para 4 comarcas da Comunidade Autónoma de Galicia. Instituto de Estudos e Desenvolvemento de Galicia (IDEGA)  http://www.usc.es/idega

2009 Entrevistador no estudo do produto turístico Camiño de Santiago en Asturias no horizonte Xacobeo 2010. Proxecto realizado pola Universidade de Santiago de Compostela en colaboración con Turespaña http://www.tourspain.es

2009 Conductor bilingüe no concerto de Bruce Springsteen en Santiago de Compostela. Xira “Working on a Dream”  http://www.brucespringsteen.net

2009 Intérprete inglés-español na Semana Verde de Silleda  http://www.semanaverde.es

2008-2010 Master Interuniversitario Oficial en Xestión e Planificación do Turismo, especialización en Turismo Urbán e Xestión de Empresas Turísticas. Facultade de Ciencias Económicas de Santiago de Compostela http://www.usc.es/mturismo

2008 Informador na Oficina de Turismo da Xunta de Galicia en Lugo http://www.turgalicia.es

2008 Guía de museo. Benjamin Franklin House. Londres, Reino Unido. Programa Leonardo  http://www.benjaminfranklinhouse.org

2007 Informador na Oficina de Turismo da Xunta de Galicia en Lugo http://www.turgalicia.es

2006 Guía turístico no plan de promoción turística “Descubrir Coruña” http://edu.aytolacoruna.es/

2006-2007 Programa Erasmus na Università degli Studi di Teramo (Abruzzo, Italia)  http://www.unite.it

2004-2007 Diplomatura en Turismo. Universidade da Coruña http://www.udc.es

Advertisements